INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


SZKOŁY


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


Informacje dla Wyborców


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza System Informacji Przestrzennej Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Benity
Maksymiliana

29

maj

PWŚCPSN
1    1 2 3
2 4 5 6 7 8 9 10
3 11 12 13 14 15 16 17
4 18 19 20 21 22 23 24
5 25 26 27 28 29 30 31

Dobre anioły nad nami czuwają

czwartek, 21.02.2013 08:33

Zapewnienie dzieciom, których rodziny przeżywają różnego rodzaju trudności, bezpiecznej i ciepłej przystani jest głównym celem świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w Piotrkowie Kujawskim.

Placówka ta obchodziła w grudniu 2012 r. 10-lecie istnienia.
Pomysł utworzenia świetlicy zrodził się w głowach Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. J. Kasprowicza w Piotrkowie Kujawskim i znalazł zrozumienie wśród samorządowców. Podjęta 18.12.2002 r. uchwała Rady Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim w sprawie utworzenia świetlicy środowiskowej rozpoczęła prace związane z uruchomieniem i prowadzeniem świetlicy. 28 kwietnia 2003 r. czterdzieścioro pięcioro dzieci z terenu miasta i gminy odbyło pierwsze zajęcia.

W ciągu 10 lat charakter placówki stopniowo uległ zmianie, poszerzył się zakres opieki psychologiczno-pedagogicznej. 23 czerwca 2005 r. dokonano reorganizacji świetlicy środowiskowej. W strukturze organizacyjnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim wyodrębniono świetlicę opiekuńczo – wychowawczą, której działalność finansowana jest ze środków przeznaczonych na realizację gminnego programu profilaktyki i rozwiazywania problemów alkoholowych, wspierania przez sponsorów, darczyńców oraz wolontariat.

Obecnie zajęcia odbywające się w ciągu roku szkolnego i podczas jednego miesiąca w czasie wakacji letnich od poniedziałku do piątku w godzinach od 1200 do 1800, z podziałem na dwie grupy 20 osobowe. „Naszą misją jest wszechstronna pomoc wychowankom, których rodziny przeżywają różnego rodzaju trudności” – mówiła w swym wystąpieniu Iwona Siutkowska, kierownik świetlicy. Bardzo ważne jest dla nas zapewnienie dzieciom bezpiecznej, ciepłej przystani, w której mogą konstruktywnie spędzać czas wolny, spożyć wspólnie przygotowany posiłek. Cele te realizujemy m.in. poprzez pomoc w nauce i rozwiazywaniu trudności szkolnych i rodzinnych, właściwa organizację czasu wolnego oraz kształtowaniu umiejętności i nawyków związanych z profilaktyką uzależnień, a także pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci i ich rodziców. (…) Cieszymy się, że w ważnych dla nas chwilach możemy liczyć na państwa wsparcie. – dodała Pani kierownik.
Jubileuszowe obchody połączono ze spotkaniem wigilijnym. W części artystycznej dzieci ze świetlicy opiekuńczo-wychowawczej zaprosiły gości do wspólnego przezywania i rozważania tajemnicy Bożego Narodzenia.

Uczestnicy świetlicy wraz z Panią kierownik i wychowawczynią przygotowali podziękowania dla wszystkich, którzy w ciągu 10 lat istnienia placówki wspierali ją, pomagali w prawidłowym jej funkcjonowaniu , otaczali opieką i życzliwością. „Mam głęboką wiarę i nadzieję , że dzięki przyjaznej dłoni ludzi dobrej woli i wielkiego serca, wrażliwych na potrzeby dzieci, możliwa będzie realizacja naszych celów i zamierzeń w podejmowanej pracy dla dobra dziecka” – stwierdziła jednoznacznie kierownik świetlicy, Iwona Siutkowska.

                                                                           Tekst: Wanda Wiatrowska 
                                                                           Foto: Piotr Kołodziejski

Informacje o artykule

Zredagował(a): Admin
Data powstania: 21.02.2013 08:33
Data ostatniej modyfikacji: 19.03.2013 12:36
Liczba wyświetleń: 1775

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Projekty europejskie Inwestycje Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Podatki i opłaty lokalne Druki do pobrania Mapa serwisu