INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


SZKOŁY


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


Informacje dla Wyborców


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza System Informacji Przestrzennej Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Celiny
Hilarego

21

październik

PWŚCPSN
1 1 2 3 4 5 6
2 7 8 9 10 11 12 13
3 14 15 16 17 18 19 20
4 21 22 23 24 25 26 27
5 28 29 30 31    

Piknik przy ognisku

czwartek, 24.10.2013 06:51

Lipiec to doskonały czas na organizowanie różnego rodzaju imprez plenerowych takich jak biwaki, wycieczki, pikniki.

Na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowej Wsi Nasze Stowarzyszenie wraz z powyższą jednostką, w dniu 11 lipca 2013 r. zorganizowało piknik dla osób niepełnosprawnych. Wśród wielu znamienitych gości – Pani Skarbnik Gminy, Piotrków Kuj. Pana Przewodniczącego Rady Gminy w Piotrkowie Kuj., Pana Sekretarza Gminy Piotrków Kuj. byli oczywiście Ci najważniejsi – osoby niepełnosprawne, uczestnicy, podopieczni instytucji, które na co dzień pomagają tymże osobom, a także ich opiekunowie/rodzice i znajomi.

Korzystając z obiektów należących do WTZ w Nowej Wsi udało nam się – ku uciesze zebranych - rozegrać kilka konkurencji sportowych, wśród których chyba największym zainteresowaniem cieszyła się „siatkówka” i tenis stołowy. Poza tym przedstawiciele wszystkich zaproszonych placówek próbowali swoich sił w czwórboju tj. w rzucie beretem, ringo, toczeniu opony i slalomie z piłkami. Nie mniej jednak wszyscy śmiałkowie biorący udział w bojach sportowych zostali nagrodzeni dyplomami, pucharami, medalami oraz „słodkościami” ufundowanymi przez sponsorów. Z kolei osoby uzdolnione artystycznie mogły wykazać się podczas plastycznych zajęć plenerowych, których temat brzmiał „Namaluj nasze warsztaty” czy „mikrofon dla każdego”. A jak już wiemy w tej specjalności Nasi niepełnosprawni goście posiadają ogromne zdolności i talent Poza tym znalazła się też nie liczna grupa, która była zainteresowana tematem ćwiczeń nordic walking.

Dla urozmaicenia pikniku, który dał nam wiele radości i pozytywnego uśmiechu był bardzo ciekawy i jakże interesujący pokaz mody przedstawiony przez niepełnosprawnych.

Po tych zmaganiach nastąpił jakże oczekiwany przez wszystkich moment – rozpalenia ogniska i pieczenia kiełbasek. Wszyscy z apetytem zajadali kiełbaski dzieląc się wrażeniami z dobiegającego już ku końcowi pikniku.

Kończąc serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za przybycie i instytucjom, które pomogły Nam zorganizować tą wspaniałą imprezę.

Informacje o artykule

Zredagował(a): Admin
Data powstania: 24.10.2013 06:51
Data ostatniej modyfikacji: 24.10.2013 06:53
Liczba wyświetleń: 1145

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Projekty europejskie Inwestycje Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Podatki i opłaty lokalne Druki do pobrania Mapa serwisu