INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


SZKOŁY


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


Informacje dla Wyborców


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza System Informacji Przestrzennej Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Jana
Pauliny

26

czerwiec

PWŚCPSN
1     1 2
2 3 4 5 6 7 8 9
3 10 11 12 13 14 15 16
4 17 18 19 20 21 22 23
5 24 25 26 27 28 29 30

Pociąg TLK "Kujawiak" będzie nadal kursował

środa, 17.06.2015 08:05

PKP Intercity wprowadził z końcem kwietnia dodatkowe postoje dla pociągu TLK "Kujawiak", który łączy Piłę z Warszawą. Dzięki staraniom władz samorządowych pociąg ten będzie nadal kursował i zatrzymywał się na stacji Piotrków Kujawski do 13.06.2016 r.

"Będziemy śledzić ofertę przewozową oraz plany dotyczące siatki połączeń PKP Intercity na kolejne lata starając się o pozostawienie pociągu w rozkładzie jazdy PKP bez zmian i w miarę możliwości o uwzględnienie naszego miasta przy planowaniu kolejnych tras"- mówi Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Sławomir Henryk Bogucki.

       Dzięki tej zmianie dojedziemy koleją do Piotrkowa Kujawskiego, który w ostatnich latach nie miał bezpośredniego połączenia z naszym miastem. Pociągi ze stacją pośrednią w mieście Piotrków Kujawski są najlepszym rozwiązaniem komunikacyjnym nie tylko dla mieszkańców Naszej Gminy i Powiatu, ale również licznej rzeszy turystów przebywających w ośrodkach wczasowych usytuowanych nad jeziorem Głuszyńskim i jeziorem Gopło. Kursy pociagu znacząco podnoszą atrakcyjność turystyczną Naszej Gminy. Dodatkowo przejazdy te są niejednokrotnie jedynym środkiem komunikacji dla studentów, młodzieży szkolnej i mieszkańców.

       Pociąg z Piły przez Bydgoszcz i Inowrocław do Warszawy, który omija Toruń i Włocławek, cieszy się popularnością i mamy nadzieję, że nie będzie to jedyny pociąg zatrzymujący się na stacji Piotrków Kujawski.

Składamy serdeczne podziękowania Prezesowi Zarządu Spółki PKP Intercity Jacekowi Leonkiewiczowi, Zarządowi Spółki PKP Intercity oraz dyrektorowi biura Panu Radosławowi Sitek oraz jego zastepcy Panu Krzysztofowi Bańkowskiemu za przychylność dla Naszego Samorządu.

Informacje o artykule

Zredagował(a): Admin1
Data powstania: 17.06.2015 08:05
Data ostatniej modyfikacji: 19.06.2015 14:43
Liczba wyświetleń: 1850

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Projekty europejskie Inwestycje Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Podatki i opłaty lokalne Druki do pobrania Mapa serwisu