INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


SZKOŁY


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


Informacje dla Wyborców


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza System Informacji Przestrzennej Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Erwiny
Henryka

19

styczeń

PWŚCPSN
1 1 2 3 4 5 6
2 7 8 9 10 11 12 13
3 14 15 16 17 18 19 20
4 21 22 23 24 25 26 27
5 28 29 30 31    

Wigilia w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej

środa, 03.01.2018 12:36

 Podopieczni, ich rodzice, wolontariusze i pracownicy Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Piotrkowie Kujawskim wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się 20 grudnia 2017 roku, aby wspólnie usiąść do wigilijnego stołu.

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich przybyłych przez kierownika placówki Iwonę Siutkowską: „Święta Bożego Narodzenia zajmują szczególne miejsce w naszych sercach, jest to okres pełen radości i oczekiwania, spędzamy więcej czasu z rodziną, cieszymy się z miłości innych. Dlatego i my dzisiaj spotykamy się w gronie nam najbliższych, aby ten szczególny dzień przeżyć w atmosferze ciepła rodzinnego i radości ze wspólnoty, którą tworzymy.”

Bardzo istotna dla społeczności świetlicy była obecność znakomitych gości, którzy od dawna wspierają placówkę i pomagają w działaniach oraz pamiętają nie tylko od święta, ale przez cały rok: Burmistrza Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Sławomira Boguckiego, sekretarza urzędu Jarosława Waszaka, skarbnika urzędu Jolanty Zalesińskiej, przewodniczącej Rady Miejskiej Joanny Karmowskiej, dyrektorów – kierowników – pracowników szkół oraz instytucji i jednostek oświatowych, kultury i pomocy społecznej oraz organizacji pozarządowych, a także sponsorów i darczyńców. Do grona przyjaciół dołączył proboszcz piotrkowskiej parafii ks. Dziekan Zbigniew Gąsiorowski.

Dzieci i wolontariusze uczęszczające do świetlicy pod kierunkiem Iwony Siutkowskiej przedstawiły spektakl bożonarodzeniowy przybliżający zgromadzonym istotę Świąt Bożego Narodzenia oraz magiczną moc dobra wypływającą z narodzin Króla Zbawiciela.

Po przedstawieniu młodzi artyści oraz pozostali goście spotkania wysłuchali gratulacji oraz serdecznych życzeń świątecznych i noworocznych ze strony burmistrza Sławomira Boguckiego, przewodniczej rady Joanny Karmowskiej oraz doktor Teresy Kowalskiej. Jednocześnie doceniając pracę, zaangażowanie i bez interesowaną działalność wolontariacką w imieniu władz samorządowych zasłużonym uczniom podziękowania wręczyli burmistrz oraz przewodnicząca: „Niech wolontariat nadal będzie źródłem wewnętrznej satysfakcji, a wdzięczność i uśmiech tych, którym poświęcasz swój czas niech motywuje do dalszego działania na polu woluntarystycznym.”

Nastrój Świąt dopełniła wspólna wieczerza wigilijna, którą rozpoczął ks. proboszcz Zbigniew Gąsiorowski odczytaniem fragmentu Ewangelii wg Św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa oraz symboliczne przełamanie się opłatkiem. W czasie kolacji wychowankowie i wolontariusze otrzymali paczki pełne słodkości ufundowane przez burmistrza Sławomira Boguckiego, właścicieli NZOZ „Termed” Teresę i Jana Kowalskich oraz radnych.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy od wielu już lat angażują się i pomagają w zorganizowaniu tej wyjątkowej uroczystości . Dziękuję za każdy dar, za okazywaną życzliwość i wsparcie oraz dzielenie się dobrem z innymi:

- Burmistrzowi Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Sławomirowi Boguckiemu

- Radnym Rady Miejskiej w Piotrkowie Kujawskim

- Teresie i Janowi Kowalskim, NZOZ „Termed” w Piotrkowie Kujawskim

- Małgorzacie i Krzysztofowi Żakom, Gospodarstwo Ogrodniczo-Rolne w Świątnikach

- Annie Pilarskiej, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim

- Tomaszowi Szadkowskiemu, wicedyrektorowi Publicznej Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim

- Sylwii Wilińskiej, dyrektor Społecznej Branżowej Szkoły Zawodowej w Piotrkowie Kujawskim

- Wandzie Wiatrowskiej, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Miasta i Gminy Piotrków Kujawski

- Krzysztofowi Nejmanowi , nauczycielowi Publicznej Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim

- Anicie Włodarskiej, nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim.

Tradycyjnie dziękuję również wszystkim osobom, które codziennymi swoimi działaniami wspierają świetlicę, dziękuję za trud, za włożoną pracę i czas poświęcony dla nas oraz każdą ofiarowaną pomoc:

- Alicji Wójcik, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim wraz z pracownikami

- Bożenie Surdyk, przewodniczącej Miejsko- Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piotrkowie Kujawskim

- Pracownikom Urzędu Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim

- Dyrektorom, kierownikom i pracownikom instytucji i jednostek oświatowych oraz kultury.

 

Iwona Siutkowska

 

 

Informacje o artykule

Zredagował(a): Admin1
Data powstania: 03.01.2018 12:36
Data ostatniej modyfikacji: 03.01.2018 19:49
Liczba wyświetleń: 624

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Projekty europejskie Inwestycje Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Podatki i opłaty lokalne Druki do pobrania Mapa serwisu