INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


SZKOŁY


Informacje dla Wyborców


Deklaracja dostępności


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza ZUS -  Zakład Ubezpieczeń Społecznych Wyszukiwarka książek online Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski System Informacji Przestrzennej Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Alicji
Alojzego

21

czerwiec

PWŚCPSN
1      1 2
2 3 4 5 6 7 8 9
3 10 11 12 13 14 15 16
4 17 18 19 20 21 22 23
5 24 25 26 27 28 29 30

KidSmart w Przedszkolu Samorządowym w Piotrkowie Kujawskim

poniedziałek, 25.02.2013 13:19

W grudniu 2008 firma IBM Polska przekazała nieodpłatnie placówkom prowadzącym nauczanie początkowe i przedszkolne w województwie kujawsko-pomorskim 34 centra komputerowe Young Explorer.

Wyboru placówek dokonali przedstawiciele Kuratorium Oświaty oraz władz samorządowych i Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Przedszkole Samorządowe w Piotrkowie Kujawskim jest jednym z przedszkoli naszego województwa, które otrzymało komputer w ramach programu edukacyjnego KidSmart. (źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl)

KidSmart to międzynarodowy program edukacyjny firmy IBM mający na celu wykorzystanie technologii informatycznych i komunikacyjnych we wczesnym stadium nauczania. Program został zainicjowany w Europie w 2000 roku i obecnie jest realizowany w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Obejmuje on przedszkola (oraz klasy nauczania początkowego) m.in. z terenów niedoinwestowanych stwarzając dzieciom szansę oswojenia się z nowoczesnymi technologiami, które w przyszłości będą im służyć jako podstawowe narzędzie w nauce i pracy zawodowej. Poza tym dzieci już we wczesnych latach uczą się jak mądrze korzystać z komputera. IBM KidSmart umożliwia również nauczycielom wzbogacenie programów dydaktycznych przewidzianych dla przedszkolaków, a także podniesienie kwalifikacji w zakresie posługiwania się IT w pracy.

Komputer w przedszkolu daje szanse pokazania rodzicom, że może być sposobem na wspólne spędzanie czasu. Zabawa dziecka przy komputerze, to nie samotne „ściganki” czy „strzelanki”, ale świadomie wybrane przez rodziców gry edukacyjne, a potem wspólne pokonywanie poszczególnych jej poziomów.
Ponadto komputer będzie nas wspomagał w pracy z dziećmi o specyficznych potrzebach edukacyjnych.

Informacje o artykule

Zredagował(a): Admin1
Data powstania: 25.02.2013 13:19
Data ostatniej modyfikacji: 21.03.2013 14:56
Liczba wyświetleń: 2493

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Zarządzanie kryzysowe Inwestycje Projekty europejskie Fundusz Dróg Samorządowych Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Podatki i opłaty lokalne Druki do pobrania Nagrania Obrad Sesji Rady Miejskiej Ewidencja zbiorów i usług danych przestrzennych Mapa serwisu