INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


SZKOŁY


Informacje dla Wyborców


Deklaracja dostępności


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza ZUS -  Zakład Ubezpieczeń Społecznych Wyszukiwarka książek online Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski System Informacji Przestrzennej Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Aleksego
Bogdana

17

lipiec

PWŚCPSN
1 1 2 3 4 5 6 7
2 8 9 10 11 12 13 14
3 15 16 17 18 19 20 21
4 22 23 24 25 26 27 28
5 29 30 31     

Finał projektu „Z KONIEM I ALPAKĄ DO WIĘKSZEJ SPRAWNOSCI”

wtorek, 18.12.2018 13:52

Stowarzyszenie CHWYTAJ DZIEŃ zakończyło realizację zadania dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu „Inicjuj z FIO na start” i współfinansowanego przez Radziejowskie Starostwo Powiatowe.

Stowarzyszenie CHWYTAJ DZIEŃ zakończyło realizację zadania dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu „Inicjuj z FIO na start” i współfinansowanego przez Radziejowskie Starostwo Powiatowe. Zdobycie grantu w wysokości 5000 zł  w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK oraz Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica umożliwiło młodej organizacji z miejscowości Trojaczek w gminie Piotrków Kujawski, zrealizowanie zajęć terapeutycznych dla 30- osobowej grupy dorosłych niepełnosprawnych z terenu Powiatu Radziejowskiego. Należy również podkreślić zaangażowanie i wsparcie finansowe Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kujawskim oraz wsparcie rzeczowe Urzędu Miasta i Gminy Piotrków Kujawski w realizację tego projektu.

Podstawowym założeniem projektu było rozpowszechnienie wiedzy o alternatywnych metodach rehabilitacji i wskazanie niezwykle dobroczynnej roli hipo- i alpakoterapii w fizycznej i psychicznej rewalidacji osób niepełnosprawnych, w procesie przywracania tych osób do społecznej aktywności.

Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia CHWYTAJ DZIEŃ, osoby uczestniczące w projekcie skorzystały z bezpłatnych zajęć hipoterapii i alpakoterapii, które odbywały się w Ośrodku Terapeutyczno-Wypoczynkowym „Ranczo u Lucy” mieszczącym się w Przewozie w gminie Piotrkowie Kujawski.

Ostatnie spotkanie podsumowujące projekt odbyło się z udziałem wszystkich osób zaangażowanych w jego realizację: beneficjentami, opiekunami, realizatorami, wolontariuszami a także zwierzęcymi terapeutami: Ginessą, Caccią, Creyzym i Stasiem. Uczestnicy tego finałowego spotkania , w trakcie wspólnego biesiadowania, przy smacznej grochówce i grilowanych kiełbaskach otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w projekcie, przygotowane płyty z relacjami zdjęciowymi i filmikami z zajęć terapeutycznych.

Autorka projektu Barbara Roskosz-Pietrzak podsumowując efekty działań projektowych wyraziła nadzieję i chęć do dalszej pracy: „Chcemy by to działanie na stałe wpisało się w zakres działalności naszego Stowarzyszenia. Chcemy też zachęcić innych – organizacje, szkoły, instytucje, placówki zdrowotne itp. - by włączyły się w nasze działania na rzecz terapii wspierających tradycyjną rehabilitację, by również ją promowały i rozpowszechniały. Osoby niepełnosprawne – to również wartościowi ludzie i chcemy im pomóc w trudnym procesie powrotu do społecznej aktywności, właśnie poprzez pomoc w dostępie do nowych terapii wspomagających leczenie”.

Stowarzyszenie CHWYTAJ DZIEŃ raz jeszcze serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu naszego działania, życząc wszystkim przy okazji – radosnych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego, nowego 2019 roku.

 

„Wyrażam zgodę na zamieszczanie zdjęć i informacji o projekcie w dowolnej formie, w prasie, radiu, telewizji, Internecie oraz innych publikacjach”.

 

Tekst : Wiktoria Gańczewska

 

 

Informacje o artykule

Zredagował(a): Admin1
Data powstania: 18.12.2018 13:52
Data ostatniej modyfikacji: 18.12.2018 13:56
Liczba wyświetleń: 1691

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Zarządzanie kryzysowe Inwestycje Projekty europejskie Fundusz Dróg Samorządowych Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Podatki i opłaty lokalne Druki do pobrania Nagrania Obrad Sesji Rady Miejskiej Ewidencja zbiorów i usług danych przestrzennych Mapa serwisu