INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


SZKOŁY


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


Informacje dla Wyborców


Deklaracja dostępności


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza ZUS -  Zakład Ubezpieczeń Społecznych Wyszukiwarka książek online Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski System Informacji Przestrzennej Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Anatola
Leszka

3

czerwiec

PWŚCPSN
1    1 2 3 4
2 5 6 7 8 9 10 11
3 12 13 14 15 16 17 18
4 19 20 21 22 23 24 25
5 26 27 28 29 30   

Spotkanie Policjantów z pierwszakami w PSP w Piotrkowie Kujawskim

środa, 16.10.2019 10:08

Zajęcia z przedstawicielami Policji są jednymi z najważniejszych działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego  naszej szkoły.

Właśnie w ramach tych działań 8 października uczniowie klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim uczestniczyli w spotkaniu z Policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie i Posterunku Policji w Piotrkowie Kujawskim.

    Najmłodsi uczniowie mieli okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu.
        Nasi Goście zwracali uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą „czyhać” na dzieci na drodze, omówili  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślali, jak ważną rolę pełnią na co dzień elementy odblaskowe.
Po projekcji filmu połączonego z quizem, za aktywny udział
i poprawne odpowiedzi dzieci otrzymały kamizelki i odblaski.

Na zakończenie spotkania wszyscy zebrani udali się na pobliskie przejście dla pieszych, by pod czujnym okiem Policjantów pokazać w praktycznym działaniu przyswojone zasady.

Mamy nadzieję, że wszystkie uwagi, przestrogi, wskazówki przekazane dzieciom w tym dniu wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w szkole i poza nią, a apel Policjantów o nielekceważenie przepisów ruchu drogowego i zachowanie szczególnej ostrożności, nawet jeśli ma się pierwszeństwo na długo pozostaną w pamięci pierwszaków.  

 P. Bieganowska, G. Karaszewska, A. Kiliańska

 

 

 

Informacje o artykule

Zredagował(a): Admin
Data powstania: 16.10.2019 10:08
Data ostatniej modyfikacji: 16.10.2019 10:09
Liczba wyświetleń: 1203

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Zarządzanie kryzysowe Inwestycje Projekty europejskie Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Podatki i opłaty lokalne Druki do pobrania Nagrania Obrad Sesji Rady Miejskiej Mapa serwisu