INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


SZKOŁY


Informacje dla Wyborców


Deklaracja dostępności


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza ZUS -  Zakład Ubezpieczeń Społecznych Wyszukiwarka książek online Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski System Informacji Przestrzennej Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Alicji
Alojzego

21

czerwiec

PWŚCPSN
1      1 2
2 3 4 5 6 7 8 9
3 10 11 12 13 14 15 16
4 17 18 19 20 21 22 23
5 24 25 26 27 28 29 30

Informacja - wysoce zjadliwa grypa ptaków

czwartek, 20.01.2022 13:40

W związku z rozporządzeniem nr 4/2022 Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w sprawie zarządzenia środków podejmowanych w zwiącku z ryzymiem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radziejowie informuje, że teren powiatu radziejowskiego został uznany za obszar, w którym występuje zagrożenie wystąpienia choroby zakaźnej - wysoce zjadliwej grypy ptaków.

W związku z tym Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radziejowie informuje, że wprowadzono obowiązek przestrzegania niżej wymienionych zakazów i nakazów, a więc:

  1. zakaz utrzymywania drobiu na wolnym powietrzu
  2. zakaz pojenia drobiu wodą pochodzącą ze zbiorników wód powierzchniowych, do których może mieć dostęp dzikie ptactwo, chyba że woda poddawana jest obróbce inaktywującej wirusa HPAI.
  3. odosobnienie drobiu w sposób uniemożliwiający jego kontakt z ptakami utrzymywanymi w innych gospodarstwach oraz z dzikimi ptakami.
  4. niezwłoczne informowanie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Radziejowie lub lekarza weterynarii wolnej praktyki o zwiększonej zachorowalności, śmiertelności, zmniejszonej produkcyjności lub zmniejszonym pobieraniu paszy u drobiu utrzymywanego w gospodarwstwie.

Jednocześnie Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radziejowie informuje, że cały czas obowiązują zasady bioasekuracji dla gospodarstw utrzymujących drób zawarte w rozporządzeniu ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

W załączeniu przekazujemy wyżej wymienione rozporządzenie i zwracamy się z prosbą o rozpowszechnianie w sposób zwyczajowo przyjęty.

Z-ca Powiatowego Lekarza Weterynarii
                   w Radziejowie
          Ewelina Magda Balcerak

Załączniki

Typ Opis Data Dodał
załącznik Rozporządzenie Nr 4_2022 2022-01-20 13:41:41 Admin
załącznik Pismo - Inspekcja weterynaryjna 2022-01-20 13:41:25 Admin

Informacje o artykule

Zredagował(a): Admin
Data powstania: 20.01.2022 13:40
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 670

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Zarządzanie kryzysowe Inwestycje Projekty europejskie Fundusz Dróg Samorządowych Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Podatki i opłaty lokalne Druki do pobrania Nagrania Obrad Sesji Rady Miejskiej Ewidencja zbiorów i usług danych przestrzennych Mapa serwisu