INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


SZKOŁY


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


Informacje dla Wyborców


Deklaracja dostępności


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza ZUS -  Zakład Ubezpieczeń Społecznych Wyszukiwarka książek online Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski System Informacji Przestrzennej Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Celestyny
Iwony

19

maj

PWŚCPSN
1  1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31   

Informacja

środa, 26.10.2022 13:01

W związku z pracami nad projektem ustawy o preferencyjnym zakupie paliwa stałego przez gospodarstwa domowe informujemy, że Miasto i Gmina Piotrków Kujawski zgłosiła akces jego sprzedaży i przygotowuje się do realizacji tego zadania.

Po przyjęciu ustawy, a  może się to wydarzyć w ciągu najbliższych dni, gdy Sejm RP przyjmie ostateczna treść ustawy ogłosimy szczegółowe zasady i formę składania przez uprawnione osoby wniosków o zakup paliwa stałego. Informacja będzie zamieszczana na stronie internetowej urzędu, na tablicach ogłoszeń na terenie gminy oraz przekazana będzie za pośrednictwem sołtysów oraz radnych z Państwa okręgów wyborczych.

            Zgodnie z projektem ustawy warunkiem skorzystania ze wsparcia będzie wykorzystanie przez gospodarstwo domowe węgla lub miału do źródeł używanych do ogrzewania mieszkań, zgłoszonych do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków oraz drugi warunek, który musi być spełniony to złożony wniosek na dodatek węglowy. Maksymalna ilość węgla, miału, który może być zakupiona przez wnioskodawcę po preferencyjnej cenie nie będzie mogła przekroczyć 3 ton, z podziałem na dwie transze:

  • 1,5 tony do dnia 31.12.2022 r.
  • 1,5 tony od dnia 1.01.2023 r.

Asortyment przewidziany przez centralnego dostawcę dla gmin obejmuje:

  • ekogroszek
  • węgiel „kostka”
  • miał

            W chwili obecnej proszę o telefoniczne pod numerem (54) 265-41-80 wew. 25 lub osobiście w pokoju nr 5 (Urzędu Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim) zgłosić chęć zakupu węgla „kostka”, ekogroszku lub miału.

 Dalsze informacje będą Państwu przekazywane w formach, o których wspomniałem wcześniej.

 

                                                                                                        Z poważaniem
                                                                                   Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski
                                                                                              mgr Sławomir Henryk Bogucki

Załączniki

Typ Opis Data Dodał
załącznik Informacja - zakup węgla 2022-10-26 13:06:33 Admin

Informacje o artykule

Zredagował(a): Admin
Data powstania: 26.10.2022 13:01
Data ostatniej modyfikacji: 26.10.2022 13:03
Liczba wyświetleń: 725

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Zarządzanie kryzysowe Inwestycje Projekty europejskie Fundusz Dróg Samorządowych Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Podatki i opłaty lokalne Druki do pobrania Nagrania Obrad Sesji Rady Miejskiej Ewidencja zbiorów i usług danych przestrzennych Mapa serwisu