INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


SZKOŁY


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


Informacje dla Wyborców


Deklaracja dostępności


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza ZUS -  Zakład Ubezpieczeń Społecznych Wyszukiwarka książek online Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski System Informacji Przestrzennej Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Celestyny
Iwony

19

maj

PWŚCPSN
1  1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31   

Wystawa „Stoły Wielkanocne”

środa, 27.03.2024 13:31

             W sobotę 23 marca br., w Bibliotece i Ośrodku Kultury w Piotrkowie Kujawskim odbyło się przedświąteczne spotkanie pod nazwą „Wystawa Stołów Wielkanocnych”. Wydarzenie zostało przygotowane przy współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich z Miasta i Gminy Piotrków Kujawski, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy i władz samorzadowych.

         Pierwszym punktem programu było wręczenie nagród laureatom konkursu „Wianek Wielkanocny”. Wszystkie dostarczone prace na konkurs były wyjątkowe, wykonane z olbżymim zaangażowaniem, precyzją i dbałością o szczegóły. W każdą pracę włożono mnóstwo serca, kreatywności i chęci. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie konkurem. Nagrody dla uczestników ufundowali: Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Pan Sławomir Bogucki, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Arkadiusz Włodarski, Radna Powiatowa Pani Alicja Wójcik, Klub Seniora „Złota Jesień” oraz Biblioteka i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim. Zgodnie z tradycją prace konkursowe zostały sprzedane na kiermaszu charytatywnym, z którego dochód  przekazano na rzecz Komitetu Społecznego „Serce dla małego bezdomniaka”. Kwota ze sprzedaży wianków wyniosła  865zł. Za okazałą hojność wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Część artystyczną rozpoczął nasz lokalny zespół folklorystyczny „Piotrkowianie”, który zaprezentował na kujawska nutę  kilka utworów. Podczas koncertu również publiczność włączyła się do wspólnego śpiewania. Zwyczaje i obrzędy przybliżyła nam przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich z Piotrkowa Kujawskiego Pani Iwona Pawłowska, opowiadając o znaczeniu jaj czyli kujawskich kraszanek i innych elementów wielkanocnego koszyczka. Na zakończenie części oficjalnej, życzenia z okazji zbliżających się świąt, przekazali p.o. Dyrektor BiOK Pani Iwona Łodygowska oraz Burmistrz Miasta  i Gminy Piotrków Kujawski Pan Sławomir Bogucki wraz z władzami samorządowymi.

Kolejnym a zarazem najważniejszym punktem wieczoru była degustacja tradycyjnych potraw wielkanocnych, które zostały przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Miasta i Gminy Piotrków Kujawski.. Były mazurki, baby, serniki a także gotowana szynka, faszerowane jaja i pasztety. Każdy z gości mógł znaleźć coś dla siebie i zainspirować się na nadchodzący czas.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przepiękne prace, fundatorom nagród,  Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za przepyszne dania oraz mieszkańcom Miasta i Gminy za tak liczny udział na tegorocznej wystawie stołów wielkanocnych.

Informacje o artykule

Zredagował(a): Admin
Data powstania: 27.03.2024 13:31
Data ostatniej modyfikacji: 27.03.2024 13:40
Liczba wyświetleń: 160

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Zarządzanie kryzysowe Inwestycje Projekty europejskie Fundusz Dróg Samorządowych Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Podatki i opłaty lokalne Druki do pobrania Nagrania Obrad Sesji Rady Miejskiej Ewidencja zbiorów i usług danych przestrzennych Mapa serwisu